Státní zakázky nejlepším , nikoliv kámošům !

Ravensbrück

Ženský koncentrační tábor v německém Ravensbrücku, který má na svém kontě stovky zmařených lidských životů. Po sedmdesáti letech od momentu, kdy do tábora byly převezeny ženy z Lidic, byla zde odhalena pamětní deska . Ta připomíná osud 196 lidických žen , z nichž 53 nepřežilo a ostatní prožily zbytek života bez svých mužů a dětí.

Smutného a dojemného pietního aktu se zúčastnila početná česká delegace včetně velvyslance JUDr.R.Jindráka, starostky Lidic V. Kellerové,předsedy ČSBS J.Vodičky, předsedkyně Suverenity Jany Bobošíkové atd. Na místo přijeli také ti, kteří lidickou tragédii přežili. Paní Cábová, která v Ravensbrücku strávila dlouhé tři roky , zavzpomínala na svůj pobyt ve velmi dojemném vyprávění.

Článek ze dne: 14.06.2012, celkem byl přečten 380x

Užitečné odkazy: Suverenita Facebook Galerie Zubov Olga Zubová na iDnes Psí útulek
OlgaZubova.cz

Copyright DITOM Construction s.r.o. - Výrobce regálových systémů 2010, Olga Zubová. Všechna práva vyhrazena. Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru. Připomínky a dotazy technického charakteru směřujte laskavě na adresu webmaster@olgazubova.cz(čas dotazu:0.0197, návštěvy: 104502/12)