Stojím na straně poctivých lidí

Členkou kutnohorského zastupitelstva

Nová zastupitelka Olga Zubová: „Cesta k prosperitě města vede přes čilý turistický ruch“

Foto archiv Olgy Zubové

Foto archiv Olgy Zubové

18. prosince 2013, 8:08

(aktualizováno: 18. prosince 2013, 8:25)

Kutná Hora - Sestava kutnohorského zastupitelstva doznala změny. Místo Jiřího Balýho, který se svou funkci kvůli změně bydliště opustil, zaujala dle volebního výsledku Olga Zubová (Kutnohorští patrioti). Ta zasedne v "opoziční" lavici. "Chápu, že v roli opozice je role zastupitele trochu omezená, přesto jsem připravená podpořit takové návrhy, které budou podle mého názoru ve prospěch města, a zamítnout ty, které budou v rozporu s mým svědomím," prohlásila.

Na úterním jednání, kterého se prvně zúčastnila v aktivní roli, podle svých slov zaznamenala například v návrhu městského rozpočtu na rok 2014 položky, které pro ní byly netransparentní. "Nemohla jsem pro ně zvednout ruku," vysvětlila a ke schváleným bodům týkajících se sportovní haly dodala: "Stejně tak diskuse o výstavbě nové sportovní haly nebo o prodeji budovy bývalého Tellerova cukrovaru mě nepřesvědčila o správnosti kroků zastupitelstva. Věřím, že i opoziční zastupitel může dobrými argumenty ovlivnit jednání a hlasování."

Příští rok mimo jiné přinese i komunální volby a Olze Zubové tak pro práci nezbývá příliš mnoho času. "Na dobrá rozhodnutí není nikdy pozdě," zdůraznila s tím, že by ráda pomohla živnostníkům v centru města. "Vše, co rozpohybuje v Kutné Hoře podnikatelské aktivity, pomůže drobným živnostníkům zejména v centru města a celkově pozvedne kulturní a společenský život občanů města, by mělo mít zelenou," naznačla.

Právě cestovní ruch a kultura jsou Olze Zubové velmi blízké. "V těchto oblastech se dlouhá léta pohybuji," upozornila. "Vím, že každá koruna investovaná do dobrého turistického projektu se městu vrátí. Proto bych ráda přispěla svými návrhy k tomu, aby do Kutné Hory přijíždělo stále více turistů, aby se tu zdrželi co nejdéle a aby u nás utratili co nejvíc peněz," přeje si a uzavřela: "To je cesta k prosperitě našeho města. Naši předci nám tu nechali velký potenciál v podobě velkého množství ojedinělých památek, je jen na nás, jak tento odkaz využijeme. Samotné pamětihodnosti nestačí. Například smutné předvánoční náměstí bez "lákadel" v podobě stánků se svařeným vínem, staročeskou klobásou a tradičními řemeslnými výrobky, bez hudby, bez programu, není nejlepší vizitkou města..."

zdroj:

www.svoboda.info/zpravy/kutna-hora/nova-zastupitelka-olga-zubova-%E2%80%9Ecesta-k-prosperite-mesta-vede-pres-cily-turisticky-ruch%E2%80%9C.html.cz

Článek ze dne: 17.12.2013, celkem byl přečten 2980x

Užitečné odkazy: Suverenita Facebook Galerie Zubov Olga Zubová na iDnes Psí útulek
OlgaZubova.cz

Copyright DITOM Construction s.r.o. - Výrobce regálových systémů 2010, Olga Zubová. Všechna práva vyhrazena. Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru. Připomínky a dotazy technického charakteru směřujte laskavě na adresu webmaster@olgazubova.cz(čas dotazu:0.0138, návštěvy: 146841/9)