Že se nebojím, víte všichni !

Z mého pohledu

I Švejk by se divil

Myslím, že současná politická situace by nezanechala klidného snad ani jinak flegmatického dobrého vojáka Švejka. Jistě by kroutil nevěřícně hlavou nad novodobým slovníkem našich politiků. Divil by se, jak byly lstivé metody strážníka Bretschneidera vystřídány modernějšími a sofistikovanějšími„odposlechy“ všech a všude………těžko by pochopil, že mít svého „kmotra“ nemá dnes nic společného s pokřtěním dítěte , že peníze se mohou nejen vydělat,utratit, ušetřit, ale taky šikovně „ odklonit“….. že státní firma či banka může být „vytunelována“……

Zkrátka by asi opět použil své staré známé okřídlené „poslušně hlásím, že jsem blb “,ničemu v tom vašem století nerozumím…

My jsme také rozladěni, ale na rozdíl od Švejka nedivíme se už téměř ničemu. Jsme znechuceni, otráveni a unaveni tím vším, co se kolem nás děje. Ale už nás nic nepřekvapuje. Zvykli jsme si na sprosté vulgární vyjadřování politiků a neobjeví-li se déle než týden žádný nový skandál, začínáme být snad i trochu nervózní. Zavládla apatie připomínající dobu před sametovou revolucí. Množí se politické vtipy, osvědčený hospodský protest , dnes navíc zpestřený internetovými diskusemi.

Ani vzájemné obviňování politiků, prostořeké „šlechtické“ vzkazy, kdo má držet hubu, ani telefonáty ministra financí vyšetřovatelům a policejnímu prezidentovi , ani obvinění klíčového svědka ze sexuálního zneužití nezletilé, které je vzápětí zrušeno s odůvodněním, že dívka si vše vymyslela pod vlivem policie……. Nic s námi už nehne.

Titulkům v bulváru, které popisují namol opilého ministra spravedlnosti, se už jen usmíváme. Dva nepravomocně odsouzení poslanci na nás pokřikují od sněmovního mikrofonu, další tři jejich kolegové vydaní v krátké době po sobě ke stíhání na soud čekají . Bude-li tempo policejních žádostí o vydávání poslanců takové, měli bychom se asi připravit na to, že jednání místo ve sněmovně bude co nevidět probíhat formou videokonferencí z různých věznic v republice!

Pokud se přece jen ještě rozzlobíme, pak vždycky jen krátce, protože během chvilky je tu něco dalšího, co přebije spolehlivě důvod naší původní zlosti.

Než se vzpamatujeme z krachu státních maturit – léta připravovaného předraženého projektu korunovaného stovkami stížností a úvahami o návratu k původní jednoúrovňové verzi, už je tu selhání registru vozidel – projektu neméně drahého.

Církevní restituce zvedají ze židle většinu občanů, ale vzápětí je tu zpráva o dalších financích, které vláda pošle do bruselského eurovalu. Jedni poctivě pracují a odvádějí daně, jiní čekají na datum výplaty sociálních dávek. Podnikavci skupují nemovitosti , aby je vzápětí pronajali nepřizpůsobivým a sociálně slabým občanům, za které nájemné měsíc co měsíc zaplatí stát.

Některé kroky zákonodárců mohou vyvolat dojem pokusů o to, čím ještě udivit veřejnost. Údiv se skutečně tu a tam dostaví. Například když dojde k rušení zvláštních škol a školy řádné musejí slabé a handicapované takzvaně integrovat. Dojde zákonitě ke zhoršení kvality výuky prospěchově lepších žáků a nepřidá to ani duševnímu stavu dětí slabších, které by se ve zvláštních školách cítily spokojeně a nebyly by vystaveny nepřiměřeným nárokům.

A zatímco my se ztrácíme v záplavě neuvěřitelných zpráv o činech našich volených zástupců, exoti v Parlamentu zpívají či exhibují v hebrejštině a vysmívají se lidem nemístným zvýšením vlastních platů…… To vše je extra silný koktejl pro naše žaludky. Jak dlouho jsme ochotni a schopni vydržet to? Chceme to ještě tolerovat?

My Češi nejsme horkokrevným jižanským národem, nejednáme impulsivně. Jsme trpěliví. Nabádání k občanským nepokojům není naštěstí vyslyšeno. Není nálada na Švejkovo roztomilé heslo „ zabili jste mně strejčka, tak tady máte přes držku“. Ale něco se musí stát. Máme jedinou legitimní zbraň. Sametovou revolucí vydobyté svobodné volby. A záleží na nás, jestli se rozhodneme tenhle kolotoč zastavit…………

Článek ze dne: 03.08.2012, celkem byl přečten 4818x

Užitečné odkazy: Suverenita Facebook Galerie Zubov Olga Zubová na iDnes Psí útulek
OlgaZubova.cz

Copyright DITOM Construction s.r.o. - Výrobce regálových systémů 2010, Olga Zubová. Všechna práva vyhrazena. Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru. Připomínky a dotazy technického charakteru směřujte laskavě na adresu webmaster@olgazubova.cz(čas dotazu:0.0171, návštěvy: 151704/3)