Že se nebojím, víte všichni !

Články z médií

Náš region

Náš REGION

Vladimír Zubov vystavuje na „domácím hřišti“

7.4.2023

Vítězslav Hospes

Ve čtvrtek 6. dubna 2023 byla hojně navštívenou vernisáží zahájena v kutnohorském Spolkovém domě výstava portrétů a dalších obrazů Kutnohořana Vladimíra Zubova. V Kutné Hoře žije více než 40 let, byl profesorem na místním Ortenově gymnáziu, po roce 1989 se prosadil jako politik (mj. člen městského zastupitelstva), jeden z prvních podnikatelů v cestovním ruchu, atd.), až dospěl k životnímu poslání i uměleckému vyjádření svých postřehů, pocitů, kterým se stalo malování.

V úvodu moderátor Michal Trnka představil hosty, výbornou kapelu The Villains a Václava Upíra Krejčího a pak už se ke slovu dostal autor obrazů. Jeho spontánní až vřelý improvizovaný proslov v podstatě vyjádřil lásku k lidem – „každý z vás je svým způsobem celebritou“, ohlásil i loterii, v níž cenami se staly Zubovovy obrazy.

Autor sám je znám spíše portréty (přehlídka herců, světových i našich politiků a dalších osobností, stejně jako „obyčejných neobyčejných“ lidí) je velmi rozsáhlá a zahrnuje například japonského císaře, českého prezidenta či anglického premiéra. Neméně pozornosti si však zaslouží obrazy, jimž obvykle kralují výrazné barvy a srozumitelné poselství – někdy až surrealisticky laděné, jindy na hranici abstraktního vidění, vždy nutící k zamyšlení nad lidským životem – od útlého mládí po pokročilé stáří, v němž své místo mají jak slzy, tak i humor.

Některé obrazy působí vesele až hravě…

Pohodová atmosféra vernisáže, podtržená vystoupením hostů, přesvědčila o tom, že Zubov a jeho obrazy lidi přitahují a že se na jejich prezentaci po nějaké té pauze těšili. Víc o nich mluvit by znamenalo méně než vidět je. K tomu bude příležitost až do desátého května 2023.

Článek ze dne: 11.04.2023, celkem byl přečten 2059x

Užitečné odkazy: Suverenita Facebook Galerie Zubov Olga Zubová na iDnes Psí útulek
OlgaZubova.cz

Copyright DITOM Construction s.r.o. - Výrobce regálových systémů 2010, Olga Zubová. Všechna práva vyhrazena. Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru. Připomínky a dotazy technického charakteru směřujte laskavě na adresu webmaster@olgazubova.cz(čas dotazu:0.0163, návštěvy: 151704/3)