Ohleduplná politika

Když starosta dělá svou práci rád

Starosta Kmetiněvsi Luděk Kvapil je prototypem člověka, který se o svou obec stará nad rámec běžných povinností. V minulosti o něm česká veřejnost slyšela v souvislosti s kmetiněveskou výzvou, pod níž dokázal shromáždit půl milionu podpisů za snížení hranice trestní odpovědnosti. Jeho snaha zůstala zákonodárci nevyslyšena. Do politiky však promlouvá i nadále. Dokonce se rozhodl kandidovat v bloku Hlavu vzhůru spolu s Janou Bobošíkovou do Parlamentu. Není mu jedno, v jaké zemi žije a nehodlá se s neřestmi smířit.

Vedle svého politického angažmá připravuje pro své spoluobčany spoustu kulturních, sportovních a společenských akcí. Bez ohledu na to, že Kmetiněves je malá vesnice, má zásluhou starosty Kvapila krásnou školu a školku, nechybí tu hospoda, prodejna ani veřejný vodovod. Na vánoční koncert Heleny Vondráčkové v Praze dovede starosta vypravit autobus, školní rok do Kmetiněvsi přijíždějí zahajovat celebrity.

V minulém roce převzal v Parlamentu dekret o udělení vlajky a znaku obce.

Některé akce, které organizuje mají ohlas v širokém okolí. Jednou z nich bylo i fotbalové utkání FA Kmetiněves versus Amfora ve Zlonicích, kam se sjely stovky diváků z kladenského regionu. Radost spoluobčanů je Luďkovi Kvapilovi největší odměnou za všechny jeho aktivity.

Kéž bychom měli víc takových starostů.

Článek ze dne: 22.09.2013, celkem byl přečten 1287x

Užitečné odkazy: Suverenita Facebook Galerie Zubov Olga Zubová na iDnes Psí útulek
OlgaZubova.cz

Copyright DITOM Construction s.r.o. - Výrobce regálových systémů 2010, Olga Zubová. Všechna práva vyhrazena. Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru. Připomínky a dotazy technického charakteru směřujte laskavě na adresu webmaster@olgazubova.cz(čas dotazu:0.0709, návštěvy: 135662/1)