Stojím na straně poctivých lidí

Krátké představení

Narodila jsem se 25. července 1959 v Kutné Hoře, kde jsem také vystudovala gymnázium. Po absolvování Filozofické fakulty Univerzity Karlovy jsem vyučovala sedm let na Střední stavební škole v Kutné Hoře. Dalších dvanáct let jsem podnikala v cestovním ruchu jako ředitelka cestovní kanceláře Hermes. Od roku 2002 s manželem provozujeme vlastní soukromou galerii. K mým největším koníčkům patří zahrada, zvířata a cestování.

V roce 2005 jsem založila kutnohorskou pobočku Strany zelených a v červnu dalšího roku jsem byla zvolena do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky za Středočeský kraj. Jsem členkou mandátového a imunitního výboru, výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu a místopředsedkyní mediální komise.

V listopadu 2008 jsem rezignovala na funkci předsedkyně Republikové rady Strany zelených a vystoupila z poslaneckého klubu SZ, neboť jsem se nechtěla nadále podílet na konceptu strany, který prosadil předseda Bursík a který voliči v krajských volbách jednoznačně odmítli.

V březnu 2009 jsem byla spolu s několika dalšími členy ze Strany zelených vyloučena. Naše názory a hlasitý protest proti neplnění stranického programu vyhodnotilo předsednictvo jako důvod pro vyloučení a potvrdilo tak své „demokratické“ řízení SZ.

Později jsem přijala nabídku na členství v nově vzniklé Demokratické straně zelených. V jejích řadách jsem našla profesně, lidsky i politicky skutečné zelené přátele. Na ustavujícím shromáždění jsem byla zvolena do řídícího výboru, o několik měsíců později do čela strany.

Olga Zubová – předsedkyně DSZ

Článek ze dne: 17.06.2010, celkem byl přečten 2131x

Užitečné odkazy: Suverenita Facebook Galerie Zubov Olga Zubová na iDnes Psí útulek
OlgaZubova.cz

Copyright DITOM Construction s.r.o. - Výrobce regálových systémů 2010, Olga Zubová. Všechna práva vyhrazena. Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru. Připomínky a dotazy technického charakteru směřujte laskavě na adresu webmaster@olgazubova.cz(čas dotazu:0.0102, návštěvy: 151704/3)