Optimismus žena v politice potřebuje jako rytíř brnění

Z deníku: Beseda s lidickými pamětníky ve Stříbrné Skalici

Obrázek k článku

V letošním roce uplyne 70 let od okamžiku, kdy byla vypálena středočeská obec Lidice. I po tak dlouhé době považuji za nutné a smysluplné připomínat tuto otřesnou válečnou událost. V zájmu zachování historické paměti zejména pro mladou generaci se rozhodli žijící pamětníci spolu s představiteli Českého svazu bojovníků za svobodu uspořádat v roce 2012 sérii besed s názvem „Lidice v paměti tří generací“ pro žáky základních a středních škol. První z besed proběhla na základní škole ve Stříbrné Skalici. Jako bývalá učitelka si velmi dobře uvědomuji, jak je důležité dětem připomínat nezkreslenou historickou pravdu a naučit nejmladší generaci vážit si našich národních dějin. Jen takový národ, který je hrdý na svou historii, dokáže se prát za současnost. Jedna živá diskuse s lidmi, kteří vyprávějí vlastní zážitky z války, je větším přínosem než biflování dat a frází z učebnice. Paní Cábová popsala dětem prožitky osmnáctileté dívky odvlečené do Ravensbrücku, paní Čepelová zase zavzpomínala na čtyřletý pokus o její převýchovu v německé rodině.

Odkaz na celý článek

Tým kandidátů do komunálních voleb 2018 v Černínech

Obrázek k článku

Jsme připraveni pracovat pro obec a hájit zájmy spoluobčanů.

Odkaz na celý článek

Sdružení NAŠE OBEC - NÁŠ DOMOV jde do voleb

Obrázek k článku

Sdružení nezávislých kandidátů s názvem NAŠE OBEC - NÁŠ DOMOV vyráží po čtyřech letech opět do volebního klání. Není nám jedno, co se děje tam, kde bydlíme. Jsme připraveni hájit v zastupitelstvu zájmy spoluobčanů všech částí naší obce - Krasoňovic, Bahna, Hetlína, Černín, Předbořic, Zavadilky, Zdeslavic. Máme chuť a energii přispět k tomu, aby náš domov byl příjemným místem pro život. Aby tu byl pořádek, klid, čistota, aby nám z kohoutků tekla kvalitní pitná voda, abychom jezdili po bezpečných opravených cestách a silnicích, aby v obecním rozpočtu byly peníze na podporu spolků, které zajišťují kulturní, sportovní a společenské dění v obci ............. Takových "aby" máme v programu celou řadu. Samozřejmě je postupně představíme voličům . Náš tým je tvořen představiteli téměř všech částí obce, je věkově i profesně různorodý, což považujeme za velkou přednost. Neboť pohled na priority může být různý .

Odkaz na celý článek

Užitečné odkazy: Suverenita Facebook Galerie Zubov Olga Zubová na iDnes Psí útulek
OlgaZubova.cz

Copyright DITOM Construction s.r.o. - Výrobce regálových systémů 2010, Olga Zubová. Všechna práva vyhrazena. Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru. Připomínky a dotazy technického charakteru směřujte laskavě na adresu webmaster@olgazubova.cz(čas dotazu:0.0294, návštěvy: 109442/19)