Optimismus žena v politice potřebuje jako rytíř brnění

Tisková zpráva Suverenity k současné situaci

Praha,

10. dubna 2012

Tisková zpráva

SUVERENITA – Blok Jany Bobošíkové (SBB)

Suverenita: Parlamentní demokracie v nebezpečí

Suverenita (SBB) je zděšena posledním vývojem na politické scéně. Pokračováním vládní koalice a odmítnutím předčasných voleb dali politici ODS, TOP 09 a VV jasně najevo, že jsou hluší a slepí k názorům veřejnosti a že zcela kašlou na své předvolební sliby, kterými získali důvěru občanů. Právě politici trojkoalice a za nimi skryté ekonomické subjekty vytvořili obrovský prostor k pošlapání demokracie a ke vzedmutí vlny populismu, z něhož tak rádi obviňují strany jako je Suverenita (SBB), která se nebojí pojmenovávat současnou situaci pravými jmény.

Vládní strany svým lpěním na funkcích dokořán otevírají dveře novodobým samozvaným spasitelům, jimž při realizaci jejich vizí parlamentní demokracie překáží. ODS, TOP 09 a VV se tak staly nebezpečím pro další demokratický vývoj České republiky. Suverenita (SBB) před tímto vývojem vážně varuje a činí za ně vládní strany odpovědnými. Jediným řešením situace jsou podle našeho názoru předčasné volby, které nově rozdají politické karty a přinesou zklidnění situace, která v sobě nese zárodky nebezpečných protidemokratických tendencí. Nová dohoda koalice není ničím jiným, než smutným vítězstvím zákulisních kmotrů a upocené snahy udržet si za každou cenu mocenská křesla a zejména platy, na které by řada koaličních politiků v občanském životě nedosáhla. Jinak si nelze vysvětlit, že přes kbelíky špíny, které na sebe v uplynulých dnech strany vylily, si mohu znova sednout k jednomu stolu a pokračovat ve své destruktivní politice, jakoby se nic nestalo.

Suverenita (SBB) chápe politiku jako tvrdý střet idejí, názorů a řešení. Ne jako loutkové divadlo za kulisami stojících kmotrů, ne jako nekonečný seriál osobních útoků, vulgarismů, odposlechů a trestních oznámení. Právě to ovšem předvádějí všechny strany vládní koalice a dávají tím signál veřejnosti, že takové chování je v pořádku. ODS, TOP 09 a Věci veřejné tím vytvářejí nové normy chování na veřejnosti, povyšují hulvátství a urážky na běžný způsob komunikace a rozhodování s kmotry v zádech na běžný způsob vládnutí. Je to nový příspěvek vládních stran k politické kultuře v České republice, jejíž úroveň teď zřejmě dosahuje svého dna.

JUDr. Václav Musílek

místopředseda Suverenity SBB

Článek ze dne: 11.04.2012, celkem byl přečten 1476x

Užitečné odkazy: Suverenita Facebook Galerie Zubov Olga Zubová na iDnes Psí útulek
OlgaZubova.cz

Copyright DITOM Construction s.r.o. - Výrobce regálových systémů 2010, Olga Zubová. Všechna práva vyhrazena. Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru. Připomínky a dotazy technického charakteru směřujte laskavě na adresu webmaster@olgazubova.cz(čas dotazu:0.0085, návštěvy: 146841/9)