Optimismus žena v politice potřebuje jako rytíř brnění

Vernisáž

Na vernisáž druhého ročníku výstavy "Šikulové z regionu" přišlo stejně jako v loňském roce přes sto návštěvníků. A tak Černíny opět pokořily všechny skeptiky, kteří říkají, že na venkově tento druh kultury nemá příznivce. Letos měli občané možnost vidět výrobky z proutí od Vladimíra Brožka z Krasoňovic, dřevořezby od Jaroslava Opočenského z Hetlína, obrazy od Vladimíra Zubova z Bahna a precizně zdobené perníčky od Jany Hájkové z Hetlína a Věry Jebavé z Vidláku.

Místo na výstavě se našlo i pro trofeje malých hasičů SDH Bahno , kteří pod vedením Petra Růžičky už několikrát úspěšně reprezentovali obec v hasičských soutěžích. Před přítomnými byli pochváleni a odměněni starostou Miroslavem Kyzourem. S vynikajícími sladkostmi a domácími sýry od místních hospodyněk vydrželi návštěvníci diskutovat a bavit se do pozdních večerních hodin. Příjemné setkání pod černínskou pergolou nebylo určitě poslední. Tipy na představení dalších "šikulů" už jsou a vypadá to, že i třetí ročník bude mít co nabídnout. Pochvala patří především místnímu zastupitelstvu, které dává kultuře v obci hodně prostoru a podporuje ji.

Článek ze dne: 09.09.2016, celkem byl přečten 734x

Užitečné odkazy: Suverenita Facebook Galerie Zubov Olga Zubová na iDnes Psí útulek
OlgaZubova.cz

Copyright DITOM Construction s.r.o. - Výrobce regálových systémů 2010, Olga Zubová. Všechna práva vyhrazena. Bez předchozího písemného souhlasu není dovoleno další publikování, distribuce nebo tisk materiálů zveřejněných na tomto serveru. Připomínky a dotazy technického charakteru směřujte laskavě na adresu webmaster@olgazubova.cz(čas dotazu:0.0156, návštěvy: 151073/7)